All Games
Live
My Favorite
Italy: Serie A
20 Mei
01:30
FT
Juventus
1 - 1
Atalanta
Juventus
1
Atalanta
1
01:30
FT
SSC Napoli
4 - 1
Inter
SSC Napoli
4
Inter
1
Portugal: Primeira Liga
20 Mei
02:00
FT
Moreirense
1 - 3
Vitoria de Guimaraes
Moreirense
1
Vitoria de Guimaraes
3
Spain: Segunda Division
20 Mei
01:00
FT
Lugo
1 - 0
Deportivo La Coruna
Lugo
1
Deportivo La Coruna
0
01:00
FT
Cordoba
4 - 3
Gimnastic
Cordoba
4
Gimnastic
3
International: Friendlies
20 Mei
05:30
FT
Chile
1 - 1
Colombia
Chile
1
Colombia
1
06:00
FT
Jamaica
3 - 1
Panama
Jamaica
3
Panama
1
USA: USL Championship
20 Mei
05:00
FT
Bethlehem Steel FC
0 - 3
Ottawa Fury
Bethlehem Steel FC
0
Ottawa Fury
3
01:00
FT
Loudoun United
1 - 2
Hartford Athletic
Loudoun United
1
Hartford Athletic
2
04:00
FT
Swope Park Rangers
1 - 1
Atlanta United II
Swope Park Rangers
1
Atlanta United II
1
Brazil: Serie A
20 Mei
05:00
FT
Ceara
2 - 1
Gremio
Ceara
2
Gremio
1
05:00
FT
Vasco da Gama
1 - 1
Avai FC
Vasco da Gama
1
Avai FC
1
02:00
FT
Internacional
2 - 0
CS Alagoano
Internacional
2
CS Alagoano
0
02:00
FT
Chapecoense AF
1 - 3
Fortaleza
Chapecoense AF
1
Fortaleza
3
02:00
FT
Goias
1 - 0
Botafogo RJ
Goias
1
Botafogo RJ
0
02:00
FT
Athletico Paranaense
0 - 2
Corinthians
Athletico Paranaense
0
Corinthians
2
Brazil: Serie C Grp. B
20 Mei
05:00
FT
Atletico Acreano
2 - 2
EC Sao Jose
Atletico Acreano
2
EC Sao Jose
2
02:00
FT
Juventude
2 - 0
Boa Esporte Clube
Juventude
2
Boa Esporte Clube
0
04:00
FT
Volta Redonda
0 - 0
Paysandu
Volta Redonda
0
Paysandu
0
USA: NWSL
20 Mei
05:00
FT
Houston Dash
1 - 2
Chicago Red Stars
Houston Dash
1
Chicago Red Stars
2
04:00
FT
North Carolina Courage
1 - 1
Utah Royals
North Carolina Courage
1
Utah Royals
1
International: CAF Confederation Cup Final Stage
20 Mei
05:00
FT
RSB Berkane
1 - 0
El Zamalek
RSB Berkane
1
El Zamalek
0
Argentina: Federal A - Promotion - Playoff
20 Mei
05:00
FT
Sarmiento de Resistencia
2 - 1
Deportivo Madryn
Sarmiento de Resistencia
2
Deportivo Madryn
1
01:30
FT
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
1 - 1
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
1
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
1
02:00
FT
Deportivo San Jorge Tucuman
3 - 1
Desamparados
Deportivo San Jorge Tucuman
3
Desamparados
1
Honduras: Liga Nacional - Clausura Final Stage
20 Mei
05:00
FT
CD Olimpia
4 - 1
Lobos UPNFM
CD Olimpia
4
Lobos UPNFM
1
Colombia: Primera A Apertura Playoff Grp. B
20 Mei
05:00
FT
Atletico Nacional
1 - 3
Deportivo Cali
Atletico Nacional
1
Deportivo Cali
3
07:00
FT
Atletico Junior
1 - 1
Tolima
Atletico Junior
1
Tolima
1
Paraguay: Division Profesional - Apertura
20 Mei
06:00
FT
Sol de America
0 - 1
Cerro Porteno
Sol de America
0
Cerro Porteno
1
03:45
FT
Sportivo San Lorenzo
2 - 1
General Diaz
Sportivo San Lorenzo
2
General Diaz
1
Ecuador: Serie A
20 Mei
06:30
FT
Olmedo
1 - 1
Mushuc Runa
Olmedo
1
Mushuc Runa
1
02:00
FT
CD America de Quito
1 - 1
Delfin
CD America de Quito
1
Delfin
1
04:15
FT
Tecnico Universitario
0 - 3
Barcelona SC
Tecnico Universitario
0
Barcelona SC
3
Bolivia: Primera Division - Apertura
20 Mei
06:30
FT
Blooming
1 - 2
Sport Boys Warnes
Blooming
1
Sport Boys Warnes
2
02:00
FT
Aurora
3 - 2
Real Potosi
Aurora
3
Real Potosi
2
02:00
FT
Always Ready
5 - 0
Oriente Petrolero
Always Ready
5
Oriente Petrolero
0
03:00
FT
Bolivar
1 - 3
The Strongest
Bolivar
1
The Strongest
3
04:15
FT
Nacional Potosi
2 - 1
Jorge Wilstermann
Nacional Potosi
2
Jorge Wilstermann
1
04:15
FT
San Jose
2 - 0
Destroyers
San Jose
2
Destroyers
0
USA: Major League Soccer
20 Mei
06:40
FT
FC Dallas
1 - 1
Los Angeles FC
FC Dallas
1
Los Angeles FC
1
07:10
FT
LA Galaxy
0 - 1
Colorado Rapids
LA Galaxy
0
Colorado Rapids
1
02:10
FT
Orlando City
5 - 1
FC Cincinnati
Orlando City
5
FC Cincinnati
1
04:20
FT
New York Red Bulls
1 - 0
Atlanta United
New York Red Bulls
1
Atlanta United
0
Chile: Primera B
20 Mei
07:00
FT
Union San Felipe
0 - 0
Atletico Nublense
Union San Felipe
0
Atletico Nublense
0
02:30
FT
Santiago Morning
0 - 0
La Serena
Santiago Morning
0
La Serena
0
02:30
FT
Magallanes
3 - 2
Deportes Valdivia
Magallanes
3
Deportes Valdivia
2
03:00
FT
Rangers
3 - 1
San Luis
Rangers
3
San Luis
1
Canada: CSL
20 Mei
08:00
CSC Mississauga
? - ?
SC Waterloo
CSC Mississauga
?
SC Waterloo
?
Guatemala: Liga Nacional Clausura Final Stage
20 Mei
08:00
FT
Coban Imperial
0 - 1
Deportivo Malacateco
Coban Imperial
0
Deportivo Malacateco
1
Mexico: Liga MX Clausura Playoff
20 Mei
08:06
FT
Leon
0 - 1
CF America
Leon
0
CF America
1
Australia: NPL Youth Victoria
20 Mei
15:15
FT
Kingston City U20
2 - 3
Hume City FC U20
Kingston City U20
2
Hume City FC U20
3
Australia: Victorian
20 Mei
17:30
Kingston City
? - ?
Hume City FC
Kingston City
?
Hume City FC
?
South Korea: K-League 2
20 Mei
17:30
23'
Gwangju FC
0 - 0
Seoul E-Land FC
Gwangju FC
0
Seoul E-Land FC
0
17:30
23'
Bucheon FC 1995
0 - 0
Busan I'Park
Bucheon FC 1995
0
Busan I'Park
0
Armenia: Premier League
20 Mei
18:00
Lori
? - ?
Pyunik
Lori
?
Pyunik
?
Denmark: Reserve League Second Stage Grp. 1
20 Mei
19:00
AaB Reserves
? - ?
Lyngby Reserves
AaB Reserves
?
Lyngby Reserves
?
Denmark: Reserve League Second Stage Grp. 3
20 Mei
19:00
Esbjerg Reserves
? - ?
OB Reserves
Esbjerg Reserves
?
OB Reserves
?
Armenia: 1. Division
20 Mei
20:00
Ararat II
? - ?
Yerevan
Ararat II
?
Yerevan
?
20:00
AAW
Lokomotiv
3 - 0
Erebuni
Lokomotiv
3
Erebuni
0
20:00
Shirak II
? - ?
Alashkert FC II
Shirak II
?
Alashkert FC II
?
Tanzania: Premier League
20 Mei
20:00
Biashara Mara United
? - ?
Ruvu Shooting
Biashara Mara United
?
Ruvu Shooting
?
DR Congo: Super League
20 Mei
20:30
Sanga Balende
? - ?
Dauphins Noirs
Sanga Balende
?
Dauphins Noirs
?
Georgia: Erovnuli Liga 2
20 Mei
20:30
FC Tskhinvali
? - ?
Kakheti Telavi
FC Tskhinvali
?
Kakheti Telavi
?
22:00
FC Shevardeni 1906
? - ?
Samtredia
FC Shevardeni 1906
?
Samtredia
?
Indonesia: Liga 1
20 Mei
20:30
PSM Makassar
? - ?
Semen Padang
PSM Makassar
?
Semen Padang
?
20:30
Barito Putera
? - ?
Persija Jakarta
Barito Putera
?
Persija Jakarta
?
Russia: PFL Zone West
20 Mei
21:00
AAW
Torpedo Vladimir
3 - 0
Dnepr Smolensk
Torpedo Vladimir
3
Dnepr Smolensk
0
22:00
Chertanovo Moscow 2
? - ?
Luki-Energiya
Chertanovo Moscow 2
?
Luki-Energiya
?
22:30
Tekstilshchik
? - ?
Pskov 747
Tekstilshchik
?
Pskov 747
?
Croatia: 2. Division
20 Mei
21:00
Hajduk Split B
? - ?
Bijelo Brdo
Hajduk Split B
?
Bijelo Brdo
?
Denmark: Reserve League Second Stage Grp. 4
20 Mei
21:00
Viborg Reserves
? - ?
Vendsyssel FF Reserves
Viborg Reserves
?
Vendsyssel FF Reserves
?
21:00
Silkeborg Reserves
? - ?
Hobro Reserves
Silkeborg Reserves
?
Hobro Reserves
?
Denmark: Ligaen U17
20 Mei
21:30
FC Midtjylland U17
? - ?
FC Koebenhavn U17
FC Midtjylland U17
?
FC Koebenhavn U17
?
Norway: 2. Divisjon Avd. 2
20 Mei
21:30
Odds Ballklubb 2
? - ?
Aasane
Odds Ballklubb 2
?
Aasane
?
Romania: Liga II
20 Mei
22:00
Petrolul Ploiesti
? - ?
ACS Poli Timisoara
Petrolul Ploiesti
?
ACS Poli Timisoara
?
Georgia: Erovnuli Liga
20 Mei
22:00
FC Rustavi
? - ?
Torpedo Kutaisi
FC Rustavi
?
Torpedo Kutaisi
?
00:00
FT
Dinamo Batumi
2 - 0
WIT Georgia Tbilisi
Dinamo Batumi
2
WIT Georgia Tbilisi
0
Nigeria: NPFL Grp. A
20 Mei
22:00
Lobi Stars
? - ?
Wikki Tourist
Lobi Stars
?
Wikki Tourist
?
22:00
Enugu Rangers
? - ?
Rivers United FC
Enugu Rangers
?
Rivers United FC
?
22:00
Kwara United
? - ?
Remo Stars
Kwara United
?
Remo Stars
?
22:00
Enyimba
? - ?
Niger Tornadoes
Enyimba
?
Niger Tornadoes
?
22:00
MFM FC
? - ?
Katsina United
MFM FC
?
Katsina United
?
22:00
Bendel Insurance
? - ?
Sunshine Stars
Bendel Insurance
?
Sunshine Stars
?
Nigeria: NPFL Grp. B
20 Mei
22:00
Plateau United
? - ?
Yobe Desert Stars
Plateau United
?
Yobe Desert Stars
?
22:00
Nasarawa United
? - ?
Go Round
Nasarawa United
?
Go Round
?
22:00
Kano Pillars
? - ?
Delta Force FC
Kano Pillars
?
Delta Force FC
?
22:00
Akwa United
? - ?
Abia Warriors
Akwa United
?
Abia Warriors
?
22:00
El Kanemi Warriors
? - ?
Ifeanyi Ubah United
El Kanemi Warriors
?
Ifeanyi Ubah United
?
22:00
Gombe United
? - ?
Heartland Owerri
Gombe United
?
Heartland Owerri
?
Lithuania: 1. Division
20 Mei
22:00
Lietava Jonava
? - ?
Zalgiris Vilnius B
Lietava Jonava
?
Zalgiris Vilnius B
?
22:00
Banga Gargzdai
? - ?
Stumbras Kaunas B
Banga Gargzdai
?
Stumbras Kaunas B
?
23:00
Dainava Alytus
? - ?
Minija Kretinga
Dainava Alytus
?
Minija Kretinga
?
Finland: Veikkausliiga
20 Mei
22:30
VPS
? - ?
RoPS
VPS
?
RoPS
?
22:30
KPV
? - ?
HIFK
KPV
?
HIFK
?
22:30
Ilves
? - ?
IFK Mariehamn
Ilves
?
IFK Mariehamn
?
22:30
FC Lahti
? - ?
HJK
FC Lahti
?
HJK
?
Finland: Ykkonen
20 Mei
22:30
FC KTP
? - ?
FF Jaro
FC KTP
?
FF Jaro
?
Finland: Kakkonen - Lohko C
20 Mei
22:30
SJK Akatemia
? - ?
SC KuFu-98
SJK Akatemia
?
SC KuFu-98
?
Norway: 3. Divisjon Avd. 6
20 Mei
22:45
Lillestroem 2
? - ?
Bodoe/Glimt 2
Lillestroem 2
?
Bodoe/Glimt 2
?
Croatia: 1. Division
20 Mei
23:00
Rudes
? - ?
Slaven
Rudes
?
Slaven
?
00:00
FT
HNK Gorica
1 - 0
Osijek
HNK Gorica
1
Osijek
0
Russia: Premier League
20 Mei
23:00
Rubin Kazan
? - ?
Anzhi Makhachkala
Rubin Kazan
?
Anzhi Makhachkala
?
Israel: Leumit League Playoff Promotion Group
20 Mei
23:00
Hapoel Afula
? - ?
Hapoel Kfar Saba
Hapoel Afula
?
Hapoel Kfar Saba
?
23:00
Hapoel Ramat Gan
? - ?
Sektzia Nes Tziona
Hapoel Ramat Gan
?
Sektzia Nes Tziona
?
23:00
Hapoel Ashkelon
? - ?
Hapoel Katamon Jerusalem
Hapoel Ashkelon
?
Hapoel Katamon Jerusalem
?
23:00
Beitar Tel Aviv Ramla
? - ?
Hapoel Nazareth Illit
Beitar Tel Aviv Ramla
?
Hapoel Nazareth Illit
?
International: Club Friendlies
20 Mei
23:15
VfL Oldenburg
? - ?
Werder Bremen
VfL Oldenburg
?
Werder Bremen
?
International: AFC Champions League Grp. D
20 Mei
23:30
Persepolis
? - ?
Al-Sadd
Persepolis
?
Al-Sadd
?
Iceland: Urvalsdeild
20 Mei
00:00
FT
Stjarnan
0 - 2
KA Akureyri
Stjarnan
0
KA Akureyri
2
02:15
FT
Breidablik
0 - 1
IA Akranes
Breidablik
0
IA Akranes
1
Serbia: Super Liga Relegation Group
20 Mei
00:00
FT
FK Spartak Subotica
2 - 1
Vozdovac
FK Spartak Subotica
2
Vozdovac
1
00:00
FT
Backa Backa Palanka
0 - 1
Dinamo Vranje
Backa Backa Palanka
0
Dinamo Vranje
1
00:00
FT
FK Radnik Surdulica
3 - 0
Macva Sabac
FK Radnik Surdulica
3
Macva Sabac
0
00:00
FT
Rad Beograd
1 - 1
FK Zemun
Rad Beograd
1
FK Zemun
1
Serbia: Super Liga Championship Group
20 Mei
00:00
FT
FK Crvena Zvezda
3 - 0
Napredak
FK Crvena Zvezda
3
Napredak
0
00:00
FT
Radnicki Nis
2 - 2
Mladost Lucani
Radnicki Nis
2
Mladost Lucani
2
00:00
FT
Partizan Beograd
2 - 0
Proleter
Partizan Beograd
2
Proleter
0
00:00
FT
Cukaricki
1 - 1
Vojvodina
Cukaricki
1
Vojvodina
1
Bulgaria: First Professional League Relegation Playoff
20 Mei
00:00
FT
Dunav Ruse
0 - 1
Septemvri Sofia
Dunav Ruse
0
Septemvri Sofia
1
Romania: Liga I Championship Group
20 Mei
00:30
FT
FC FCSB
1 - 0
CFR Cluj
FC FCSB
1
CFR Cluj
0
Israel: Ligat HaAl Championship Group
20 Mei
00:30
FT
Maccabi Haifa
1 - 1
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Haifa
1
Maccabi Tel Aviv
1
00:30
FT
Maccabi Netanya
0 - 2
Bnei Yehuda Tel Aviv
Maccabi Netanya
0
Bnei Yehuda Tel Aviv
2
00:30
FT
Hapoel Beer Sheva
1 - 0
Hapoel Hadera
Hapoel Beer Sheva
1
Hapoel Hadera
0
Oman: Professional League
20 Mei
01:00
FT
Saham
1 - 2
Al-Nasr Salalah
Saham
1
Al-Nasr Salalah
2
01:00
FT
Al Rustaq
0 - 2
Al-Suwaiq
Al Rustaq
0
Al-Suwaiq
2
01:00
FT
Dhofar
5 - 1
Muscat
Dhofar
5
Muscat
1
Argentina: Primera C
20 Mei
01:00
FT
Deportivo Merlo
1 - 1
Sportivo Barracas
Deportivo Merlo
1
Sportivo Barracas
1
01:00
FT
Leandro N. Alem
1 - 1
San Martin Burzaco
Leandro N. Alem
1
San Martin Burzaco
1
01:00
FT
Berazategui
2 - 1
Argentino de Quilmes
Berazategui
2
Argentino de Quilmes
1
01:30
FT
Canuelas
1 - 0
Villa San Carlos
Canuelas
1
Villa San Carlos
0
01:30
FT
Sportivo Italiano
0 - 2
CA Ferrocarril Midland
Sportivo Italiano
0
CA Ferrocarril Midland
2
01:30
FT
El Porvenir
1 - 1
Club Lujan
El Porvenir
1
Club Lujan
1
Norway: Eliteserien
20 Mei
01:00
FT
Bodoe/Glimt
1 - 2
Brann
Bodoe/Glimt
1
Brann
2
Brazil: Serie D Grp. A4
20 Mei
01:00
FT
Bragantino PA
3 - 2
Floresta
Bragantino PA
3
Floresta
2
02:00
FT
River AC
5 - 2
Santa Cruz RN
River AC
5
Santa Cruz RN
2
Brazil: Serie D Grp. A12
20 Mei
01:00
FT
Vitoria ES
0 - 2
Caldense
Vitoria ES
0
Caldense
2
Uruguay: Segunda Division
20 Mei
01:00
FT
Villa Espanola
2 - 2
Rentistas
Villa Espanola
2
Rentistas
2
01:00
FT
Tacuarembo FC
1 - 2
Villa Teresa
Tacuarembo FC
1
Villa Teresa
2
Netherlands: Eredivisie Qualification
20 Mei
01:00
FT
Cambuur
1 - 1
De Graafschap
Cambuur
1
De Graafschap
1
Peru: Liga 2
20 Mei
01:00
FT
Atletico Grau
3 - 0
Juan Aurich
Atletico Grau
3
Juan Aurich
0
01:00
FT
Deportivo Los Caimanes
1 - 1
Comerciantes Unidos
Deportivo Los Caimanes
1
Comerciantes Unidos
1
03:30
FT
Cienciano
5 - 2
Deportivo Coopsol
Cienciano
5
Deportivo Coopsol
2
03:30
Union Huaral
? - ?
Santa Rosa de Andahuaylas
Union Huaral
?
Santa Rosa de Andahuaylas
?
03:30
Club Sport Victoria
? - ?
Alianza Atletico
Club Sport Victoria
?
Alianza Atletico
?
03:30
FT
Sport Loreto
0 - 1
Santos
Sport Loreto
0
Santos
1
Italy: Serie C Promotion Playoff Final Stage
20 Mei
01:00
FT
FeralpiSalo
1 - 0
Catanzaro
FeralpiSalo
1
Catanzaro
0
Peru: Liga 1 - Apertura
20 Mei
01:30
FT
Universidad San Martin
2 - 1
Universidad Cesar Vallejo
Universidad San Martin
2
Universidad Cesar Vallejo
1
03:30
FT
Alianza Universidad
2 - 1
Alianza Lima
Alianza Universidad
2
Alianza Lima
1
04:00
FT
Universitario de Deportes
2 - 4
Deportivo Municipal
Universitario de Deportes
2
Deportivo Municipal
4
Uruguay: Primera Division Apertura
20 Mei
01:30
FT
Cerro Largo
0 - 0
Club Atletico Progreso
Cerro Largo
0
Club Atletico Progreso
0
01:30
FT
Boston River
2 - 1
Racing
Boston River
2
Racing
1
04:30
FT
Nacional
1 - 0
Defensor Sporting
Nacional
1
Defensor Sporting
0
Brazil: Serie D Grp. A15
20 Mei
01:30
FT
Boavista
2 - 1
Foz do Iguacu
Boavista
2
Foz do Iguacu
1
Chile: Primera Division
20 Mei
02:00
FT
Coquimbo Unido
1 - 1
Deportes Iquique
Coquimbo Unido
1
Deportes Iquique
1
04:30
FT
Audax Italiano
3 - 1
Curico Unido
Audax Italiano
3
Curico Unido
1
Brazil: Serie B
20 Mei
02:00
FT
America MG
1 - 2
Sport Recife
America MG
1
Sport Recife
2
Brazil: Serie C Grp. A
20 Mei
02:00
FT
ABC
1 - 2
Botafogo PB
ABC
1
Botafogo PB
2
Brazil: Serie D Grp. A5
20 Mei
02:00
FT
Central SC
2 - 0
Altos
Central SC
2
Altos
0
Brazil: Serie D Grp. A6
20 Mei
02:00
FT
Gremio Recreativo Serrano
1 - 5
America PE
Gremio Recreativo Serrano
1
America PE
5
Brazil: Serie D Grp. A8
20 Mei
02:00
FT
Fluminense de Feira
2 - 0
Coruripe
Fluminense de Feira
2
Coruripe
0
Brazil: Serie D Grp. A7
20 Mei
02:00
FT
EC Jacuipense
2 - 0
Vitoria das Tabocas
EC Jacuipense
2
Vitoria das Tabocas
0
Brazil: Serie D Grp. A14
20 Mei
02:00
FT
Hercilio Luz
1 - 0
Itaborai
Hercilio Luz
1
Itaborai
0
Brazil: Serie D Grp. A17
20 Mei
02:00
FT
Avenida
2 - 1
Joinville
Avenida
2
Joinville
1
Paraguay: Division Intermedia
20 Mei
02:00
FT
Fulgencio Yegros
1 - 1
Guairena
Fulgencio Yegros
1
Guairena
1
02:00
FT
RI 3 Corrales
2 - 2
Fernando de la Mora
RI 3 Corrales
2
Fernando de la Mora
2
02:00
FT
Deportivo Caaguazu
1 - 1
Sportivo Iteno
Deportivo Caaguazu
1
Sportivo Iteno
1
03:30
FT
Rubio Nu
0 - 1
Sportivo Trinidense
Rubio Nu
0
Sportivo Trinidense
1
Venezuela: Primera Division - Apertura
20 Mei
03:00
FT
Mineros De Guayana
6 - 0
Portuguesa FC
Mineros De Guayana
6
Portuguesa FC
0
03:00
FT
Aragua FC
1 - 0
Metropolitanos FC
Aragua FC
1
Metropolitanos FC
0
03:00
FT
Atletico Venezuela
2 - 1
Estudiantes de Caracas
Atletico Venezuela
2
Estudiantes de Caracas
1
03:00
FT
Estudiantes Merida
2 - 2
Deportivo La Guaira
Estudiantes Merida
2
Deportivo La Guaira
2
03:00
FT
Monagas SC
3 - 0
Lala FC
Monagas SC
3
Lala FC
0
03:00
FT
Academia Puerto Cabello
2 - 2
Deportivo Tachira
Academia Puerto Cabello
2
Deportivo Tachira
2
03:00
FT
Trujillanos FC
0 - 3
Zamora FC
Trujillanos FC
0
Zamora FC
3
03:00
FT
Zulia
1 - 0
Deportivo Lara
Zulia
1
Deportivo Lara
0
Brazil: Serie D Grp. A3
20 Mei
03:00
FT
Moto Club MA
5 - 1
Ypiranga AP
Moto Club MA
5
Ypiranga AP
1
Colombia: Primera B Apertura Playoff Grp. B
20 Mei
03:00
FT
Llaneros FC
1 - 2
Deportivo Pereira
Llaneros FC
1
Deportivo Pereira
2
International: Caribbean Professional Club Championship Playoff
20 Mei
03:00
AP
Real Hope FA
2 - 4
S.V. Robinhood
Real Hope FA
2
S.V. Robinhood
4
Ecuador: Serie B
20 Mei
04:00
FT
Gualaceo SC
0 - 0
Liga de Loja
Gualaceo SC
0
Liga de Loja
0
El Salvador: Primera Division - Clausura Final Stage
20 Mei
04:15
FT
Alianza FC
0 - 0
Municipal Limeno
Alianza FC
0
Municipal Limeno
0
Argentina: Copa de la Superliga
20 Mei
04:45
FT
Argentinos Juniors
0 - 0
Boca Juniors
Argentinos Juniors
0
Boca Juniors
0
DATE PICKER
Mei 2019
Su Mo Tu We Th Fr Sa
282930123456789101112131415161718192021222324252627282930311
Premier League
P GD PTS
1 Manchester City 38 72 98
2 Liverpool 38 67 97
3 Chelsea 38 24 72
4 Tottenham Hotspur 38 28 71
5 Arsenal 38 22 70
6 Manchester United 38 11 66
7 Wolverhampton Wanderers 38 1 57
8 Everton 38 8 54
9 Leicester City 38 3 52
10 West Ham United 38 -3 52
11 Watford 38 -7 50
12 Crystal Palace 38 -2 49
13 Newcastle United 38 -6 45
14 AFC Bournemouth 38 -14 45
15 Burnley 38 -23 40
16 Southampton 38 -20 39
17 Brighton & Hove Albion 38 -25 36
18 Cardiff City 38 -35 34
19 Fulham 38 -47 26
20 Huddersfield Town 38 -54 16