All Games
Live
My Favorite
Italy: Serie A
26 Mei
20:00
Torino
? - ?
Lazio
Torino
?
Lazio
?
23:00
Sampdoria
? - ?
Juventus
Sampdoria
?
Juventus
?
01:30
FT
Bologna
3 - 2
SSC Napoli
Bologna
3
SSC Napoli
2
Germany: DFB Pokal
26 Mei
01:00
FT
RasenBallsport Leipzig
0 - 3
Bayern Munich
RasenBallsport Leipzig
0
Bayern Munich
3
Spain: LaLiga2
26 Mei
17:00
58'
Almeria
0 - 0
Alcorcon
Almeria
0
Alcorcon
0
21:00
Gimnastic
? - ?
Elche
Gimnastic
?
Elche
?
22:00
AAW
Numancia
1 - 0
Reus
Numancia
1
Reus
0
23:00
Tenerife
? - ?
Real Oviedo
Tenerife
?
Real Oviedo
?
Spain: Copa del Rey
26 Mei
02:00
FT
Barcelona
1 - 2
Valencia
Barcelona
1
Valencia
2
International: Friendlies
26 Mei
23:00
USA
? - ?
Mexico
USA
?
Mexico
?
Chile: Primera B
26 Mei
05:00
FT
La Serena
2 - 0
Rangers
La Serena
2
Rangers
0
06:00
FT
San Luis
0 - 2
Barnechea
San Luis
0
Barnechea
2
09:00
FT
Deportes Copiapo
0 - 1
Union San Felipe
Deportes Copiapo
0
Union San Felipe
1
03:00
FT
Melipilla
2 - 0
Puerto Montt
Melipilla
2
Puerto Montt
0
04:00
FT
Cobreloa
0 - 0
Magallanes
Cobreloa
0
Magallanes
0
Brazil: Serie B
26 Mei
05:00
FT
Brasil de Pelotas
2 - 1
America MG
Brasil de Pelotas
2
America MG
1
05:00
FT
Operario Ferroviario
0 - 2
Botafogo SP
Operario Ferroviario
0
Botafogo SP
2
02:30
FT
Sao Bento
1 - 0
Oeste FC
Sao Bento
1
Oeste FC
0
02:30
FT
Ponte Preta
4 - 2
Parana Clube
Ponte Preta
4
Parana Clube
2
Brazil: Serie A
26 Mei
05:00
FT
Gremio
1 - 0
Atletico MG
Gremio
1
Atletico MG
0
02:00
FT
Botafogo RJ
0 - 1
Palmeiras
Botafogo RJ
0
Palmeiras
1
USA: NWSL
26 Mei
05:00
FT
Sky Blue FC
0 - 1
Portland Thorns
Sky Blue FC
0
Portland Thorns
1
07:00
FT
Utah Royals
2 - 0
Orlando Pride
Utah Royals
2
Orlando Pride
0
Brazil: Serie D Grp. A1
26 Mei
05:00
FT
Fast Clube
1 - 1
Barcelona
Fast Clube
1
Barcelona
1
03:00
FT
Sao Raimundo RR
6 - 1
Rio Branco
Sao Raimundo RR
6
Rio Branco
1
Brazil: Serie D Grp. A8
26 Mei
05:00
FT
Coruripe
0 - 1
Fluminense de Feira
Coruripe
0
Fluminense de Feira
1
Brazil: Serie D Grp. A10
26 Mei
05:00
FT
Sinop
1 - 1
Palmas
Sinop
1
Palmas
1
Brazil: Serie D Grp. A12
26 Mei
05:00
FT
Caldense
0 - 0
Vitoria ES
Caldense
0
Vitoria ES
0
01:00
FT
Portuguesa RJ
2 - 0
Sobradinho EC
Portuguesa RJ
2
Sobradinho EC
0
Canada: CSL
26 Mei
05:00
FT
Vorkuta
4 - 2
Kingsman A
Vorkuta
4
Kingsman A
2
05:30
FT
Hamilton City
0 - 4
SC Waterloo
Hamilton City
0
SC Waterloo
4
07:30
FT
Brantford Galaxy FC
2 - 4
Serbian White Eagles
Brantford Galaxy FC
2
Serbian White Eagles
4
Colombia: Primera A Apertura Playoff Grp. A
26 Mei
05:00
FT
Millonarios
1 - 0
Deportivo Pasto
Millonarios
1
Deportivo Pasto
0
Ecuador: Serie A
26 Mei
05:15
FT
El Nacional
1 - 2
CSD Macara
El Nacional
1
CSD Macara
2
07:30
FT
Deportivo Cuenca
2 - 0
Guayaquil City
Deportivo Cuenca
2
Guayaquil City
0
03:00
FT
Fuerza Amarilla SC
1 - 1
LDU de Quito
Fuerza Amarilla SC
1
LDU de Quito
1
Brazil: Serie C Grp. A
26 Mei
05:15
FT
Santa Cruz
2 - 1
ABC
Santa Cruz
2
ABC
1
03:15
FT
Confianca
1 - 1
Nautico
Confianca
1
Nautico
1
Peru: Liga 1 - Apertura
26 Mei
05:45
FT
Academia Cantolao
3 - 1
Universidad San Martin
Academia Cantolao
3
Universidad San Martin
1
08:00
FT
Sport Boys
1 - 2
Alianza Universidad
Sport Boys
1
Alianza Universidad
2
03:30
FT
Ayacucho FC
2 - 0
Universitario de Deportes
Ayacucho FC
2
Universitario de Deportes
0
USA: USL League One
26 Mei
06:00
FT
Chattanooga Red Wolves SC
1 - 0
Greenville Triumph SC
Chattanooga Red Wolves SC
1
Greenville Triumph SC
0
07:00
FT
South Georgia Tormenta FC
0 - 0
Lansing Ignite FC
South Georgia Tormenta FC
0
Lansing Ignite FC
0
USA: USL Championship
26 Mei
06:00
FT
Pittsburgh Riverhounds
0 - 0
Charlotte Independence
Pittsburgh Riverhounds
0
Charlotte Independence
0
06:00
FT
Indy Eleven
0 - 0
Nashville SC
Indy Eleven
0
Nashville SC
0
06:00
FT
Hartford Athletic
1 - 1
Ottawa Fury
Hartford Athletic
1
Ottawa Fury
1
06:30
FT
Charleston Battery
1 - 1
Atlanta United II
Charleston Battery
1
Atlanta United II
1
06:30
Postp.
Loudoun United
? - ?
Saint Louis FC
Loudoun United
?
Saint Louis FC
?
06:30
FT
Tampa Bay Rowdies
1 - 0
Swope Park Rangers
Tampa Bay Rowdies
1
Swope Park Rangers
0
07:30
FT
Austin Bold
1 - 3
New Mexico United
Austin Bold
1
New Mexico United
3
07:30
FT
Rio Grande Valley FC
3 - 1
San Antonio FC
Rio Grande Valley FC
3
San Antonio FC
1
07:30
FT
OKC Energy FC
1 - 0
Colorado Springs Switchbacks FC
OKC Energy FC
1
Colorado Springs Switchbacks FC
0
09:00
FT
LA Galaxy II
2 - 2
Orange County SC
LA Galaxy II
2
Orange County SC
2
09:00
FT
Real Monarchs SLC
2 - 4
Phoenix Rising FC
Real Monarchs SLC
2
Phoenix Rising FC
4
09:00
FT
Portland Timbers II
1 - 1
El Paso Locomotive
Portland Timbers II
1
El Paso Locomotive
1
09:30
FT
Las Vegas Lights FC
0 - 0
Tulsa Roughnecks FC
Las Vegas Lights FC
0
Tulsa Roughnecks FC
0
USA: Major League Soccer
26 Mei
06:10
FT
Vancouver Whitecaps
2 - 1
FC Dallas
Vancouver Whitecaps
2
FC Dallas
1
06:40
FT
New England Revolution
1 - 1
DC United
New England Revolution
1
DC United
1
06:40
FT
FC Cincinnati
0 - 2
New York Red Bulls
FC Cincinnati
0
New York Red Bulls
2
06:40
FT
Philadelphia Union
1 - 3
Portland Timbers
Philadelphia Union
1
Portland Timbers
3
07:00
FT
Minnesota United
1 - 0
Houston Dynamo
Minnesota United
1
Houston Dynamo
0
08:05
FT
Colorado Rapids
3 - 2
Columbus Crew
Colorado Rapids
3
Columbus Crew
2
02:55
FT
Chicago Fire
1 - 1
New York City FC
Chicago Fire
1
New York City FC
1
Chile: Primera Division
26 Mei
06:30
FT
Colo Colo
3 - 0
Audax Italiano
Colo Colo
3
Audax Italiano
0
23:30
Deportes Iquique
? - ?
Universidad de Chile
Deportes Iquique
?
Universidad de Chile
?
01:45
FT
Antofagasta
1 - 1
Union La Calera
Antofagasta
1
Union La Calera
1
Brazil: Serie D Grp. A2
26 Mei
06:30
FT
Real Desportivo Ariquemes
1 - 1
Manaus FC
Real Desportivo Ariquemes
1
Manaus FC
1
Australia: NPL Youth Victoria
26 Mei
10:30
South Melbourne FC U20
? - ?
Bentleigh Greens U20
South Melbourne FC U20
?
Bentleigh Greens U20
?
12:00
Melbourne Knights FC U20
? - ?
Oakleigh Cannons FC U20
Melbourne Knights FC U20
?
Oakleigh Cannons FC U20
?
Japan: J. League
26 Mei
11:00
FT
Yokohama F.Marinos
4 - 0
Jubilo Iwata
Yokohama F.Marinos
4
Jubilo Iwata
0
12:00
FT
Urawa Red Diamonds
0 - 4
Sanfrecce Hiroshima
Urawa Red Diamonds
0
Sanfrecce Hiroshima
4
12:00
FT
Sagan Tosu
1 - 0
Kashima Antlers
Sagan Tosu
1
Kashima Antlers
0
13:00
FT
Nagoya Grampus Eight
0 - 1
Matsumoto Yamaga
Nagoya Grampus Eight
0
Matsumoto Yamaga
1
13:00
FT
Vissel Kobe
4 - 1
Shonan Bellmare
Vissel Kobe
4
Shonan Bellmare
1
14:00
FT
Oita Trinita
0 - 1
Kawasaki Frontale
Oita Trinita
0
Kawasaki Frontale
1
Japan: J. League 2
26 Mei
11:00
FT
Kagoshima United
0 - 1
Avispa Fukuoka
Kagoshima United
0
Avispa Fukuoka
1
12:00
FT
Montedio Yamagata
0 - 0
Zweigen Kanazawa
Montedio Yamagata
0
Zweigen Kanazawa
0
12:00
FT
Tochigi SC
1 - 1
Fagiano Okayama FC
Tochigi SC
1
Fagiano Okayama FC
1
13:00
FT
Kashiwa Reysol
1 - 1
Omiya Ardija
Kashiwa Reysol
1
Omiya Ardija
1
17:00
55'
FC Gifu
0 - 2
Machida Zelvia
FC Gifu
0
Machida Zelvia
2
Japan: Cup
26 Mei
11:00
FT
Blaublitz Akita
0 - 3
Meiji University
Blaublitz Akita
0
Meiji University
3
11:00
FT
Nagano Parceiro
1 - 0
Niigata University
Nagano Parceiro
1
Niigata University
0
11:00
FT
Urayasu SC
0 - 1
Hosei University FC
Urayasu SC
0
Hosei University FC
1
11:00
AET
Veertien Kuwana
3 - 2
Kwansei Gakuin University
Veertien Kuwana
3
Kwansei Gakuin University
2
11:00
FT
MD Nagasaki
0 - 1
Kochi United SC
MD Nagasaki
0
Kochi United SC
1
11:00
FT
Hokkaido University
0 - 2
Ryutsu Keizai University
Hokkaido University
0
Ryutsu Keizai University
2
11:00
FT
Nara Club
1 - 2
Ritsumeikan University
Nara Club
1
Ritsumeikan University
2
11:00
FT
Matsuyama University
0 - 2
Okinawa
Matsuyama University
0
Okinawa
2
11:00
AP
Gainare Tottori
6 - 5
International Pacific University
Gainare Tottori
6
International Pacific University
5
11:00
FT
Giravanz Kitakyushu
6 - 0
Tokuyama University
Giravanz Kitakyushu
6
Tokuyama University
0
11:00
FT
Gifu Keizai University
2 - 4
Hokuriku University
Gifu Keizai University
2
Hokuriku University
4
11:00
FT
Kataller Toyama
2 - 0
FC Kariya
Kataller Toyama
2
FC Kariya
0
11:00
FT
Roasso Kumamoto
2 - 0
Verspah Oita
Roasso Kumamoto
2
Verspah Oita
0
11:00
FT
Grulla Morioka
1 - 0
Yamanashi Gakuin University
Grulla Morioka
1
Yamanashi Gakuin University
0
11:05
FT
SRC Hiroshima
1 - 2
Kanoya University
SRC Hiroshima
1
Kanoya University
2
Australia: Northern New South Wales
26 Mei
11:30
FT
Lake Macquarie
0 - 4
Weston Workers
Lake Macquarie
0
Weston Workers
4
11:30
FT
Edgeworth Eagles
2 - 0
Lambton Jaffas FC
Edgeworth Eagles
2
Lambton Jaffas FC
0
11:30
FT
Charlestown City Blues
3 - 1
Broadmeadow Magic
Charlestown City Blues
3
Broadmeadow Magic
1
11:30
FT
Hamilton Olympic
1 - 1
Valentine Phoenix
Hamilton Olympic
1
Valentine Phoenix
1
11:30
FT
Newcastle Jets Youth
1 - 2
Maitland
Newcastle Jets Youth
1
Maitland
2
Australia: New South Wales
26 Mei
12:00
FT
Manly United
0 - 4
Wollongong Wolves
Manly United
0
Wollongong Wolves
4
12:00
FT
Rockdale City Suns
2 - 3
Sydney United 58
Rockdale City Suns
2
Sydney United 58
3
Australia: New South Wales Premier League 2
26 Mei
12:00
St George City
? - ?
Bonnyrigg White Eagles
St George City
?
Bonnyrigg White Eagles
?
12:00
FT
Central Coast Mariners Youth
0 - 2
Northern Tigers
Central Coast Mariners Youth
0
Northern Tigers
2
Australia: Capital
26 Mei
12:00
FT
Canberra FC
1 - 1
Tigers FC
Canberra FC
1
Tigers FC
1
12:00
FT
Canberra Olympic
2 - 1
Woden Weston FC
Canberra Olympic
2
Woden Weston FC
1
Australia: Victorian
26 Mei
13:00
FT
South Melbourne
3 - 2
Bentleigh Greens
South Melbourne
3
Bentleigh Greens
2
South Korea: K-League 2
26 Mei
13:00
FT
Asan Mugunghwa
0 - 0
Gwangju FC
Asan Mugunghwa
0
Gwangju FC
0
Australia: Brisbane Capital League Division One
26 Mei
14:00
St George Willawong FC
? - ?
Virginia United
St George Willawong FC
?
Virginia United
?
China: Super League
26 Mei
14:30
FT
Dalian Yifang
1 - 0
Shanghai Shenhua
Dalian Yifang
1
Shanghai Shenhua
0
16:30
88'
Guangzhou Evergrande
1 - 0
Shenzhen FC
Guangzhou Evergrande
1
Shenzhen FC
0
18:35
Shanghai SIPG FC
? - ?
Beijing Guoan
Shanghai SIPG FC
?
Beijing Guoan
?
18:35
Shandong Luneng
? - ?
Guangzhou R&F F.C.
Shandong Luneng
?
Guangzhou R&F F.C.
?
South Korea: K-League 1
26 Mei
15:00
FT
Daegu FC
0 - 0
Suwon Bluewings
Daegu FC
0
Suwon Bluewings
0
17:00
59'
Jeonbuk FC
2 - 0
Gyeongnam FC
Jeonbuk FC
2
Gyeongnam FC
0
Taiwan: National League
26 Mei
15:00
TSU
? - ?
HangYuen/Fujen
TSU
?
HangYuen/Fujen
?
18:00
Taichung Futuro
? - ?
Taicheng Lions
Taichung Futuro
?
Taicheng Lions
?
Austria: 2. Liga
26 Mei
15:30
FT
Vorwaerts Steyr
2 - 3
BW Linz
Vorwaerts Steyr
2
BW Linz
3
15:35
FT
Ried
1 - 1
SK Austria Klagenfurt
Ried
1
SK Austria Klagenfurt
1
Kenya: Premier League
26 Mei
17:00
Kick Off Delayed
Bandari
? - ?
Sofapaka
Bandari
?
Sofapaka
?
18:00
KCB
? - ?
Ulinzi Stars
KCB
?
Ulinzi Stars
?
19:00
Kariobangi Sharks
? - ?
MT Kenya United
Kariobangi Sharks
?
MT Kenya United
?
19:00
Zoo FC
? - ?
Kakamega Homeboyz
Zoo FC
?
Kakamega Homeboyz
?
19:00
Vihiga United
? - ?
Western Stima
Vihiga United
?
Western Stima
?
20:15
AFC Leopards
? - ?
Tusker FC
AFC Leopards
?
Tusker FC
?
Denmark: 1. Division Relegation Playoff Grp. 1
26 Mei
17:00
Ballerup-Skovlunde II
? - ?
Damsoe
Ballerup-Skovlunde II
?
Damsoe
?
18:30
Oesterbro IF
? - ?
Sundby
Oesterbro IF
?
Sundby
?
Kazakhstan: Premier League
26 Mei
17:00
57'
Taraz
0 - 0
Tobol Kostanay
Taraz
0
Tobol Kostanay
0
18:00
16'
Okzhetpes Kokshetau
0 - 0
FC Astana
Okzhetpes Kokshetau
0
FC Astana
0
18:30
Zhetysu Taldykorgan
? - ?
Kaisar Kyzylorda
Zhetysu Taldykorgan
?
Kaisar Kyzylorda
?
19:00
Irtysh Pavlodar
? - ?
Atyrau
Irtysh Pavlodar
?
Atyrau
?
19:00
Shakhter Karagandy
? - ?
Kairat Almaty
Shakhter Karagandy
?
Kairat Almaty
?
21:00
Aktobe
? - ?
Ordabasy Shymkent
Aktobe
?
Ordabasy Shymkent
?
Spain: Segunda B Promotion Playoff
26 Mei
17:00
58'
Atletico Madrid B
0 - 0
Mirandes
Atletico Madrid B
0
Mirandes
0
17:00
61'
Fuenlabrada
1 - 0
Recreativo Huelva
Fuenlabrada
1
Recreativo Huelva
0
23:00
Barakaldo
? - ?
Hercules
Barakaldo
?
Hercules
?
23:30
Villarreal B
? - ?
Melilla
Villarreal B
?
Melilla
?
23:30
Racing Santander
? - ?
Atletico Baleares
Racing Santander
?
Atletico Baleares
?
00:00
FT
CD Badajoz
0 - 1
Logrones
CD Badajoz
0
Logrones
1
Spain: Segunda B Relegation Playoff
26 Mei
17:00
57'
Celta Vigo B
0 - 0
Alcoyano
Celta Vigo B
0
Alcoyano
0
23:00
Futbol Club Jumilla
? - ?
Real Union
Futbol Club Jumilla
?
Real Union
?
Russia: Premier League
26 Mei
18:00
14'
CSKA Moscow
1 - 0
Krylya Sovetov Samara
CSKA Moscow
1
Krylya Sovetov Samara
0
18:00
16'
FK Akhmat
0 - 0
FC Rostov
FK Akhmat
0
FC Rostov
0
18:00
14'
Zenit St. Petersburg
0 - 0
FC Yenisey Krasnoyarsk
Zenit St. Petersburg
0
FC Yenisey Krasnoyarsk
0
18:00
16'
Dinamo Moscow
1 - 0
Arsenal Tula
Dinamo Moscow
1
Arsenal Tula
0
18:00
16'
FC Krasnodar
0 - 0
Rubin Kazan
FC Krasnodar
0
Rubin Kazan
0
18:00
17'
Anzhi Makhachkala
0 - 0
Ural
Anzhi Makhachkala
0
Ural
0
18:00
15'
Lokomotiv Moscow
0 - 0
FC Ufa
Lokomotiv Moscow
0
FC Ufa
0
18:00
16'
FC Orenburg
1 - 0
Spartak Moscow
FC Orenburg
1
Spartak Moscow
0
Russia: PFL Zone Center
26 Mei
18:00
14'
Kaluga
0 - 0
Khimki 2
Kaluga
0
Khimki 2
0
20:00
Salyut Belgorod
? - ?
FC Rotor Volgograd II
Salyut Belgorod
?
FC Rotor Volgograd II
?
20:00
Strogino
? - ?
Zorky Krasnogorsk
Strogino
?
Zorky Krasnogorsk
?
21:00
Kvant Obninsk
? - ?
Khimik Novomoskovsk
Kvant Obninsk
?
Khimik Novomoskovsk
?
21:00
Sokol Saratov
? - ?
Metalurg Lypetsk
Sokol Saratov
?
Metalurg Lypetsk
?
21:00
FC Ryazan
? - ?
Dinamo Briansk
FC Ryazan
?
Dinamo Briansk
?
21:00
Torpedo Moscow
? - ?
Saturn Ramenskoye
Torpedo Moscow
?
Saturn Ramenskoye
?
Russia: PFL Zone West
26 Mei
18:00
17'
Kolomna
0 - 0
Tekstilshchik
Kolomna
0
Tekstilshchik
0
20:00
Pskov 747
? - ?
Veles Moscow
Pskov 747
?
Veles Moscow
?
21:00
Leningradets
? - ?
Torpedo Vladimir
Leningradets
?
Torpedo Vladimir
?
21:00
AAW
Dnepr Smolensk
0 - 3
Lokomotiv-Kazanka Moscow
Dnepr Smolensk
0
Lokomotiv-Kazanka Moscow
3
21:30
Znamya
? - ?
FC Dolgoprudny
Znamya
?
FC Dolgoprudny
?
Romania: Liga II
26 Mei
18:00
UTA Arad
? - ?
Petrolul Ploiesti
UTA Arad
?
Petrolul Ploiesti
?
Denmark: 3F Ligaen Qualification Group
26 Mei
18:00
AaB
? - ?
B93
AaB
?
B93
?
Norway: 1. Division
26 Mei
18:00
Kaupanger
? - ?
Nanset
Kaupanger
?
Nanset
?
19:00
Medkila
? - ?
Byaasen
Medkila
?
Byaasen
?
20:00
Grand Bodoe
? - ?
Hoenefoss
Grand Bodoe
?
Hoenefoss
?
20:00
Snoegg Fotball
? - ?
Amazon Grimstad
Snoegg Fotball
?
Amazon Grimstad
?
Norway: 3. Divisjon Avd. 2
26 Mei
18:00
Vaalerenga 2
? - ?
Ullern
Vaalerenga 2
?
Ullern
?
Sweden: 2. Division Norra Svealand
26 Mei
18:00
FC Gute
? - ?
IFK Mora FK
FC Gute
?
IFK Mora FK
?
20:00
Enkoeping
? - ?
Sundbybergs IK
Enkoeping
?
Sundbybergs IK
?
Thailand: Thai League
26 Mei
18:00
15'
Bangkok United
0 - 0
Samut Prakan City
Bangkok United
0
Samut Prakan City
0
18:00
15'
Chonburi
0 - 0
Ratchaburi FC
Chonburi
0
Ratchaburi FC
0
19:00
Buriram United
? - ?
Muang Thong United
Buriram United
?
Muang Thong United
?
Thailand: Thai League 2
26 Mei
18:00
Sisaket FC
? - ?
Police Tero FC
Sisaket FC
?
Police Tero FC
?
18:00
Khonkaen FC
? - ?
Air Force Central FC
Khonkaen FC
?
Air Force Central FC
?
19:00
Nong Bua Pitchaya FC
? - ?
Kasetsart
Nong Bua Pitchaya FC
?
Kasetsart
?
19:00
Siam Navy FC
? - ?
BG Pathum United
Siam Navy FC
?
BG Pathum United
?
China: China League
26 Mei
18:30
Qingdao Huanghai
? - ?
Changchun Yatai
Qingdao Huanghai
?
Changchun Yatai
?
Norway: 2. Divisjon Avd. 1
26 Mei
19:00
Kvik Halden
? - ?
Egersund
Kvik Halden
?
Egersund
?
19:30
Stjoerdals Blink
? - ?
Vidar
Stjoerdals Blink
?
Vidar
?
21:00
Hoedd
? - ?
Moss
Hoedd
?
Moss
?
22:00
Levanger
? - ?
Sola
Levanger
?
Sola
?
23:00
Arendal Fotball
? - ?
Bryne
Arendal Fotball
?
Bryne
?
Norway: 2. Divisjon Avd. 2
26 Mei
19:00
Alta
? - ?
Fram Larvik
Alta
?
Fram Larvik
?
20:00
Kjelsaas
? - ?
Floroe
Kjelsaas
?
Floroe
?
21:00
Senja
? - ?
Mjoelner
Senja
?
Mjoelner
?
22:30
Aasane
? - ?
Grorud
Aasane
?
Grorud
?
Norway: 3. Divisjon Avd. 6
26 Mei
19:00
Bodoe/Glimt 2
? - ?
Skjervoey
Bodoe/Glimt 2
?
Skjervoey
?
20:00
Skjetten
? - ?
Finnsnes
Skjetten
?
Finnsnes
?
23:00
Hoenefoss
? - ?
Lillestroem 2
Hoenefoss
?
Lillestroem 2
?
Latvia: Virsliga
26 Mei
19:00
FK Liepaja
? - ?
Valmieras FK
FK Liepaja
?
Valmieras FK
?
21:00
Ventspils
? - ?
Riga FC
Ventspils
?
Riga FC
?
Finland: Kakkonen - Lohko C
26 Mei
19:00
RoPS II
? - ?
GBK
RoPS II
?
GBK
?
19:00
VPS-j
? - ?
FCV
VPS-j
?
FCV
?
22:30
JBK
? - ?
PK-37
JBK
?
PK-37
?
22:30
Kajha
? - ?
SJK Akatemia
Kajha
?
SJK Akatemia
?
Ireland: FAI Cup
26 Mei
19:00
Lucan United
? - ?
Aisling Annacotty
Lucan United
?
Aisling Annacotty
?
01:00
Canc.
St Michael's
0 - 0
Regional United
St Michael's
0
Regional United
0
01:10
FT
St Michael's
1 - 0
Sheriff YC
St Michael's
1
Sheriff YC
0
International: COSAFA Cup Grp. 2
26 Mei
19:00
Mozambique
? - ?
Namibia
Mozambique
?
Namibia
?
21:30
Malawi
? - ?
Seychelles
Malawi
?
Seychelles
?
Singapore: S.League
26 Mei
19:30
Balestier Khalsa FC
? - ?
Home United FC
Balestier Khalsa FC
?
Home United FC
?
Belgium: First Division A Playoff EL Final Stage
26 Mei
19:30
Royal Antwerp
? - ?
Sporting Charleroi
Royal Antwerp
?
Sporting Charleroi
?
Denmark: Danmarksserien Grp. 4
26 Mei
20:00
Aarhus Fremad II
? - ?
Holstebro
Aarhus Fremad II
?
Holstebro
?
Germany: Oberliga Niederrhein
26 Mei
20:00
Union Nettetal
? - ?
TV Jahn Hiesfeld
Union Nettetal
?
TV Jahn Hiesfeld
?
20:00
TSV Meerbusch
? - ?
Velbert
TSV Meerbusch
?
Velbert
?
20:00
SpVg Schonnebeck
? - ?
FSV Duisburg
SpVg Schonnebeck
?
FSV Duisburg
?
20:00
VfB Hilden
? - ?
SC Duesseldorf West
VfB Hilden
?
SC Duesseldorf West
?
20:00
TuRU Duesseldorf
? - ?
Ratinger SV
TuRU Duesseldorf
?
Ratinger SV
?
20:00
FC Bocholt
? - ?
SW Essen
FC Bocholt
?
SW Essen
?
20:00
VfB Speldorf
? - ?
Sportfreunde Baumberg
VfB Speldorf
?
Sportfreunde Baumberg
?
20:30
FC Monheim
? - ?
FC Kleve
FC Monheim
?
FC Kleve
?
20:30
SC Velbert
? - ?
VfB Homberg
SC Velbert
?
VfB Homberg
?
Germany: Oberliga Westfalen
26 Mei
20:00
Sportfreunde Siegen
? - ?
TSG Sprockhoevel
Sportfreunde Siegen
?
TSG Sprockhoevel
?
20:00
Holzwickeder
? - ?
FC Bruenninghausen
Holzwickeder
?
FC Bruenninghausen
?
20:00
FC Guetersloh
? - ?
Hammer SpVg
FC Guetersloh
?
Hammer SpVg
?
20:00
RW Ahlen
? - ?
TuS Ennepetal
RW Ahlen
?
TuS Ennepetal
?
20:00
Westfalia Rhynern
? - ?
TuS Haltern
Westfalia Rhynern
?
TuS Haltern
?
20:00
ASC Dortmund
? - ?
Schalke 04 II
ASC Dortmund
?
Schalke 04 II
?
20:00
FC Gievenbeck
? - ?
Eintracht Rheine
FC Gievenbeck
?
Eintracht Rheine
?
Germany: Oberliga Mittelrhein
26 Mei
20:00
Canc.
TSC Euskirchen
0 - 0
VfL Alfter
TSC Euskirchen
0
VfL Alfter
0
20:00
Bergisch Gladbach
? - ?
Viktoria Arnoldsweiler
Bergisch Gladbach
?
Viktoria Arnoldsweiler
?
20:00
Dueren
? - ?
FC Huerth
Dueren
?
FC Huerth
?
20:15
SSV Merten
? - ?
FC Wegberg-Beeck
SSV Merten
?
FC Wegberg-Beeck
?
20:15
SpVg Frechen 20
? - ?
SV Breinig
SpVg Frechen 20
?
SV Breinig
?
20:30
VfL Vichttal
? - ?
DJK BW Friesdorf
VfL Vichttal
?
DJK BW Friesdorf
?
20:30
SV Deutz 05
? - ?
FC Hennef 05
SV Deutz 05
?
FC Hennef 05
?
20:30
Siegburger SV 04
? - ?
Borussia Freialdenhoven
Siegburger SV 04
?
Borussia Freialdenhoven
?
Armenia: Premier League
26 Mei
20:00
Pyunik
? - ?
Ararat
Pyunik
?
Ararat
?
Denmark: 1. Division Relegation Playoff Grp. 2
26 Mei
20:00
Vejle Boldklub
? - ?
Fortuna Hjoerring II
Vejle Boldklub
?
Fortuna Hjoerring II
?
Sweden: Allsvenskan
26 Mei
20:00
Djurgaarden
? - ?
Oestersunds FK
Djurgaarden
?
Oestersunds FK
?
22:30
Kalmar FF
? - ?
Elfsborg
Kalmar FF
?
Elfsborg
?
Sweden: Superettan
26 Mei
20:00
Mjaellby
? - ?
GAIS
Mjaellby
?
GAIS
?
22:30
Trelleborgs FF
? - ?
Oesters IF
Trelleborgs FF
?
Oesters IF
?
Norway: 1. Divisjon
26 Mei
20:00
Postp.
Sogndal
? - ?
Start
Sogndal
?
Start
?
23:00
Skeid
? - ?
Sandnes
Skeid
?
Sandnes
?
23:00
Stroemmen
? - ?
Sandefjord
Stroemmen
?
Sandefjord
?
23:00
Kongsvinger
? - ?
Nest Sotra
Kongsvinger
?
Nest Sotra
?
23:00
Notodden
? - ?
Raufoss
Notodden
?
Raufoss
?
23:00
Jerv
? - ?
Aalesund
Jerv
?
Aalesund
?
Norway: 3. Divisjon Avd. 1
26 Mei
20:00
Aarvoll
? - ?
Herd
Aarvoll
?
Herd
?
21:00
Sunndal
? - ?
Kraakeroey
Sunndal
?
Kraakeroey
?
Sweden: 2. Division Oestra Goetaland
26 Mei
20:00
Raaslaetts SK
? - ?
Husqvarna FF
Raaslaetts SK
?
Husqvarna FF
?
Denmark: 2. Division Promotion Group
26 Mei
20:00
AB
? - ?
Skive
AB
?
Skive
?
Czech Republic: 1.Liga Championship Group
26 Mei
20:00
Viktoria Plzen
? - ?
Banik Ostrava
Viktoria Plzen
?
Banik Ostrava
?
20:00
Slavia Prague
? - ?
Sparta Prague
Slavia Prague
?
Sparta Prague
?
20:00
Jablonec
? - ?
Slovan Liberec
Jablonec
?
Slovan Liberec
?
Zimbabwe: Premier Soccer League
26 Mei
20:00
Tel One FC
? - ?
Highlanders
Tel One FC
?
Highlanders
?
20:00
Hwange
? - ?
CAPS United
Hwange
?
CAPS United
?
20:00
Mushowani Stars FC
? - ?
Harare City
Mushowani Stars FC
?
Harare City
?
20:00
Triangle FC
? - ?
Bulawayo Chiefs
Triangle FC
?
Bulawayo Chiefs
?
20:00
Dynamos
? - ?
Ngezi Platinum FC
Dynamos
?
Ngezi Platinum FC
?
Zambia: Super League Grp. B
26 Mei
20:00
Forest Rangers
? - ?
FC MUZA
Forest Rangers
?
FC MUZA
?
20:00
Circuit City
? - ?
Nkana FC
Circuit City
?
Nkana FC
?
20:00
Power Dynamos
? - ?
Buildcon
Power Dynamos
?
Buildcon
?
20:00
Lumwana Radiants
? - ?
Nkwazi
Lumwana Radiants
?
Nkwazi
?
20:00
NAPSA Stars FC
? - ?
Green Eagles
NAPSA Stars FC
?
Green Eagles
?
Italy: Serie C Relegation Playoff Grp. B
26 Mei
20:00
Rimini
? - ?
Virtus Verona
Rimini
?
Virtus Verona
?
Germany: Oberliga Promotion Group North
26 Mei
20:00
Altonaer FC 93
? - ?
Heider SV
Altonaer FC 93
?
Heider SV
?
Turkey: 1. Lig Playoff
26 Mei
20:00
Hatayspor
? - ?
Adana Demirspor
Hatayspor
?
Adana Demirspor
?
Iraq: Premier League
26 Mei
20:30
Al Kahrabaa
? - ?
Al Minaa
Al Kahrabaa
?
Al Minaa
?
Georgia: Erovnuli Liga 2
26 Mei
20:30
Samtredia
? - ?
Kakheti Telavi
Samtredia
?
Kakheti Telavi
?
20:30
FC Gagra
? - ?
FC Guria Lanchkhuti
FC Gagra
?
FC Guria Lanchkhuti
?
22:00
Merani
? - ?
FC Zugdidi
Merani
?
FC Zugdidi
?
International: World Cup U20 Grp. B
26 Mei
20:30
Mexico U20
? - ?
Japan U20
Mexico U20
?
Japan U20
?
23:00
Ecuador U20
? - ?
Italy U20
Ecuador U20
?
Italy U20
?
Indonesia: Liga 1
26 Mei
20:30
PSIS
? - ?
Persija Jakarta
PSIS
?
Persija Jakarta
?
Switzerland: Challenge League
26 Mei
21:00
Aarau
? - ?
FC Rapperswil-Jona
Aarau
?
FC Rapperswil-Jona
?
21:00
Wil
? - ?
Chiasso
Wil
?
Chiasso
?
21:00
Winterthur
? - ?
Schaffhausen
Winterthur
?
Schaffhausen
?
21:00
Servette
? - ?
Kriens
Servette
?
Kriens
?
21:00
Lausanne
? - ?
FC Vaduz
Lausanne
?
FC Vaduz
?
England: League 1 Playoff
26 Mei
21:00
Charlton Athletic
? - ?
Sunderland
Charlton Athletic
?
Sunderland
?
Ukraine: 1. Division
26 Mei
21:00
Inhulets Petrove
? - ?
FC Balkany
Inhulets Petrove
?
FC Balkany
?
Tunisia: Ligue I
26 Mei
21:00
Etoile du Sahel
? - ?
AS Gabes
Etoile du Sahel
?
AS Gabes
?
21:00
Stade Gabesien
? - ?
US Tataouine
Stade Gabesien
?
US Tataouine
?
21:00
CS Hammam-Lif
? - ?
Ben Guerdane
CS Hammam-Lif
?
Ben Guerdane
?
21:00
Stade Tunisien
? - ?
Etoile Metlaoui
Stade Tunisien
?
Etoile Metlaoui
?
21:00
US Monastir
? - ?
CA Bizertin
US Monastir
?
CA Bizertin
?
21:00
JS Kairouanaise
? - ?
CS Sfaxien
JS Kairouanaise
?
CS Sfaxien
?
Sweden: 1. Division North
26 Mei
21:00
Umeaa
? - ?
Nykoepings BIS
Umeaa
?
Nykoepings BIS
?
22:00
Vasalunds IF
? - ?
Rynninge
Vasalunds IF
?
Rynninge
?
22:00
Sandvikens IF
? - ?
FC Linkoeping City
Sandvikens IF
?
FC Linkoeping City
?
Sweden: 1. Division South
26 Mei
21:00
Torns IF
? - ?
Landskrona BoIS
Torns IF
?
Landskrona BoIS
?
Malaysia: Super Liga
26 Mei
21:00
Kuala Lumpur FA
? - ?
PKNP FC
Kuala Lumpur FA
?
PKNP FC
?
21:00
Johor Darul Ta'zim FC
? - ?
Kedah
Johor Darul Ta'zim FC
?
Kedah
?
Faroe Islands: Premier League
26 Mei
21:00
B36 Torshavn
? - ?
AB Argir
B36 Torshavn
?
AB Argir
?
21:00
TB/FCS/Royn
? - ?
Fuglafjoerdur
TB/FCS/Royn
?
Fuglafjoerdur
?
21:00
Klaksvik
? - ?
EB/Streymur
Klaksvik
?
EB/Streymur
?
Moldova: National Division
26 Mei
21:00
FC Sfintul Gheorghe
? - ?
CS Petrocub
FC Sfintul Gheorghe
?
CS Petrocub
?
23:00
FC Milsami Orhei
? - ?
FC Sheriff
FC Milsami Orhei
?
FC Sheriff
?
Uzbekistan: Superliga
26 Mei
21:00
Sogdiyona Jizzax
? - ?
Buxoro
Sogdiyona Jizzax
?
Buxoro
?
21:00
Pakhtakor Tashkent
? - ?
AGMK
Pakhtakor Tashkent
?
AGMK
?
21:00
Nasaf Qarshi
? - ?
Lokomotiv Tashkent
Nasaf Qarshi
?
Lokomotiv Tashkent
?
Ukraine: Premier League Championship Group
26 Mei
21:00
Dynamo Kyiv
? - ?
FC Lviv
Dynamo Kyiv
?
FC Lviv
?
23:30
Zorya
? - ?
FC Olexandria
Zorya
?
FC Olexandria
?
23:30
Shakhtar Donetsk
? - ?
Mariupol
Shakhtar Donetsk
?
Mariupol
?
Paraguay: Division Intermedia
26 Mei
21:00
Fernando de la Mora
? - ?
General Caballero
Fernando de la Mora
?
General Caballero
?
02:00
FT
Sportivo Iteno
0 - 1
12 de Octubre
Sportivo Iteno
0
12 de Octubre
1
02:00
FT
Guairena
3 - 1
Rubio Nu
Guairena
3
Rubio Nu
1
04:00
FT
Sportivo Trinidense
1 - 1
2 de Mayo
Sportivo Trinidense
1
2 de Mayo
1
Scotland: Premiership Playoff
26 Mei
21:00
St. Mirren
? - ?
Dundee United
St. Mirren
?
Dundee United
?
Belarus: Cup
26 Mei
21:00
FK Vitebsk
? - ?
Shakhtyor Soligorsk
FK Vitebsk
?
Shakhtyor Soligorsk
?
Italy: Serie D Promotion Playoff
26 Mei
21:00
Matelica
? - ?
Recanatese
Matelica
?
Recanatese
?
21:00
Modena
? - ?
Reggio Audace
Modena
?
Reggio Audace
?
21:00
ASD Lanusei
? - ?
Latte Dolce
ASD Lanusei
?
Latte Dolce
?
Germany: Regionalliga Promotion Playoff
26 Mei
21:00
Bayern Munich II
? - ?
Wolfsburg II
Bayern Munich II
?
Wolfsburg II
?
Serbia: Super Liga Qualification
26 Mei
21:00
Dinamo Vranje
? - ?
Indjija
Dinamo Vranje
?
Indjija
?
Albania: Kategoria Superiore
26 Mei
21:30
Laci
? - ?
KF Tirana
Laci
?
KF Tirana
?
21:30
Kastrioti
? - ?
Teuta Durres
Kastrioti
?
Teuta Durres
?
21:30
Partizani
? - ?
Kukesi
Partizani
?
Kukesi
?
21:30
Skenderbeu
? - ?
Luftetari
Skenderbeu
?
Luftetari
?
North Macedonia: Prva Liga
26 Mei
21:30
Renova
? - ?
KF Shkendija
Renova
?
KF Shkendija
?
21:30
FK Sileks
? - ?
Belasica
FK Sileks
?
Belasica
?
21:30
Pobeda
? - ?
Makedonija GjP
Pobeda
?
Makedonija GjP
?
21:30
FC Academy Pandev
? - ?
FK Vardar Skopje
FC Academy Pandev
?
FK Vardar Skopje
?
21:30
Rabotnicki
? - ?
Shkupi
Rabotnicki
?
Shkupi
?
Slovenia: 2. Division
26 Mei
22:00
Tabor
? - ?
NK Krka
Tabor
?
NK Krka
?
22:00
Nafta
? - ?
ND Ilirija Ljubljana
Nafta
?
ND Ilirija Ljubljana
?
22:00
NK Dob
? - ?
Radomlje
NK Dob
?
Radomlje
?
22:00
Rogaska
? - ?
Jadran
Rogaska
?
Jadran
?
22:00
Brezice
? - ?
ND Beltinci
Brezice
?
ND Beltinci
?
22:00
Fuzinar
? - ?
Drava Ptuj
Fuzinar
?
Drava Ptuj
?
22:00
NK Bravo
? - ?
Ankaran Hrvatini
NK Bravo
?
Ankaran Hrvatini
?
Algeria: Ligue 1
26 Mei
22:00
Olympique de Medea
? - ?
JS Saoura
Olympique de Medea
?
JS Saoura
?
Sweden: 2. Division Soedra Svealand
26 Mei
22:00
Vaermbols FC
? - ?
Enskede IK
Vaermbols FC
?
Enskede IK
?
Nigeria: NPFL Grp. A
26 Mei
22:00
Sunshine Stars
? - ?
MFM FC
Sunshine Stars
?
MFM FC
?
22:00
Katsina United
? - ?
Enyimba
Katsina United
?
Enyimba
?
22:00
Wikki Tourist
? - ?
Enugu Rangers
Wikki Tourist
?
Enugu Rangers
?
22:00
Rivers United FC
? - ?
Bendel Insurance
Rivers United FC
?
Bendel Insurance
?
22:00
Remo Stars
? - ?
Lobi Stars
Remo Stars
?
Lobi Stars
?
22:00
Niger Tornadoes
? - ?
Kwara United
Niger Tornadoes
?
Kwara United
?
Nigeria: NPFL Grp. B
26 Mei
22:00
Yobe Desert Stars
? - ?
Nasarawa United
Yobe Desert Stars
?
Nasarawa United
?
22:00
Go Round
? - ?
Gombe United
Go Round
?
Gombe United
?
22:00
Delta Force FC
? - ?
Plateau United
Delta Force FC
?
Plateau United
?
22:00
Abia Warriors
? - ?
Kano Pillars
Abia Warriors
?
Kano Pillars
?
22:00
Ifeanyi Ubah United
? - ?
Akwa United
Ifeanyi Ubah United
?
Akwa United
?
22:00
Heartland Owerri
? - ?
El Kanemi Warriors
Heartland Owerri
?
El Kanemi Warriors
?
Romania: Liga I Relegation Group
26 Mei
22:00
FC Dunarea Calarasi
? - ?
Gaz Metan Medias
FC Dunarea Calarasi
?
Gaz Metan Medias
?
Austria: Bundesliga Championship Group
26 Mei
22:00
Salzburg
? - ?
SKN St. Poelten
Salzburg
?
SKN St. Poelten
?
22:00
LASK
? - ?
Austria Wien
LASK
?
Austria Wien
?
22:00
Wolfsberger AC
? - ?
Sturm Graz
Wolfsberger AC
?
Sturm Graz
?
Luxembourg: Cup
26 Mei
22:00
F91 Dudelange
? - ?
FC Etzella Ettelbruck
F91 Dudelange
?
FC Etzella Ettelbruck
?
Cameroon: Elite One Championship Group
26 Mei
22:00
Dragon
? - ?
APEJES FC
Dragon
?
APEJES FC
?
22:00
Stade Renard
? - ?
Coton Sport
Stade Renard
?
Coton Sport
?
Cameroon: Elite One Relegation Group
26 Mei
22:00
Union Douala
? - ?
New Stars
Union Douala
?
New Stars
?
22:00
Unisport
? - ?
Les Astres
Unisport
?
Les Astres
?
22:00
PWD Bamenda
? - ?
Fovu Club
PWD Bamenda
?
Fovu Club
?
Finland: Veikkausliiga
26 Mei
22:30
HJK
? - ?
KPV
HJK
?
KPV
?
22:30
IFK Mariehamn
? - ?
VPS
IFK Mariehamn
?
VPS
?
Finland: Kakkonen - Lohko B
26 Mei
22:30
GrIFK Grankulla
? - ?
Pallo-Iirot
GrIFK Grankulla
?
Pallo-Iirot
?
Turkey: Super Lig
26 Mei
23:00
Goztepe
? - ?
Ankaragucu
Goztepe
?
Ankaragucu
?
23:00
Fenerbahce
? - ?
Antalyaspor
Fenerbahce
?
Antalyaspor
?
23:00
Kayserispor
? - ?
Erzurum BB
Kayserispor
?
Erzurum BB
?
23:00
Yeni Malatyaspor
? - ?
Bursaspor
Yeni Malatyaspor
?
Bursaspor
?
Norway: Eliteserien
26 Mei
23:00
Ranheim
? - ?
Stroemsgodset
Ranheim
?
Stroemsgodset
?
23:00
Tromsoe
? - ?
Molde
Tromsoe
?
Molde
?
23:00
Mjoendalen
? - ?
FK Haugesund
Mjoendalen
?
FK Haugesund
?
International: World Cup U20 Grp. A
26 Mei
23:00
Senegal U20
? - ?
Colombia U20
Senegal U20
?
Colombia U20
?
Denmark: Superligaen Europa League Playoff
26 Mei
23:00
AGF
? - ?
Randers FC
AGF
?
Randers FC
?
Italy: Serie B Relegation Playoff
26 Mei
23:00
Canc.
Venezia
0 - 0
Salernitana
Venezia
0
Salernitana
0
Argentina: Primera C Promotion Playoff
26 Mei
23:00
Excursionistas
? - ?
Club Lujan
Excursionistas
?
Club Lujan
?
Switzerland: Super League
26 Mei
00:00
FT
Basel
4 - 1
Xamax
Basel
4
Xamax
1
00:00
FT
Lugano
3 - 3
Grasshopper
Lugano
3
Grasshopper
3
00:00
FT
Sion
0 - 1
Thun
Sion
0
Thun
1
00:00
FT
Young Boys
4 - 0
Luzern
Young Boys
4
Luzern
0
00:00
FT
FC Zuerich
1 - 1
St. Gallen
FC Zuerich
1
St. Gallen
1
Romania: Cup
26 Mei
00:00
AET
Astra Giurgiu
1 - 2
FC Viitorul Constanta
Astra Giurgiu
1
FC Viitorul Constanta
2
Israel: Ligat HaAl Championship Group
26 Mei
00:00
FT
Hapoel Beer Sheva
0 - 4
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
0
Maccabi Tel Aviv
4
00:00
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
1 - 2
Hapoel Hadera
Bnei Yehuda Tel Aviv
1
Hapoel Hadera
2
00:00
FT
Maccabi Netanya
1 - 2
Maccabi Haifa
Maccabi Netanya
1
Maccabi Haifa
2
Hungary: FA Cup
26 Mei
00:30
FT
Budapest Honved
1 - 2
Vidi FC
Budapest Honved
1
Vidi FC
2
Ecuador: Serie B
26 Mei
00:30
FT
Gualaceo SC
0 - 0
LDU Portoviejo
Gualaceo SC
0
LDU Portoviejo
0
03:00
FT
Clan Juvenil
0 - 0
Santa Rita
Clan Juvenil
0
Santa Rita
0
04:00
FT
Liga de Loja
1 - 3
Independiente Juniors
Liga de Loja
1
Independiente Juniors
3
Belarus: Premier League
26 Mei
00:45
FT
Dinamo Brest
6 - 1
Neman Grodno
Dinamo Brest
6
Neman Grodno
1
UAE: Arabian Gulf League
26 Mei
01:00
FT
Dibba Al Fujairah
3 - 3
Baniyas
Dibba Al Fujairah
3
Baniyas
3
01:00
FT
Emirates Club
1 - 2
Sharjah Cultural Club
Emirates Club
1
Sharjah Cultural Club
2
01:00
FT
Shabab Al-Ahli Dubai FC
1 - 3
Al Fujairah
Shabab Al-Ahli Dubai FC
1
Al Fujairah
3
Croatia: 1. Division
26 Mei
01:00
FT
Slaven
1 - 1
Rijeka
Slaven
1
Rijeka
1
Iceland: Urvalsdeild
26 Mei
01:00
FT
Vikingur Reykjavik
0 - 1
KR Reykjavik
Vikingur Reykjavik
0
KR Reykjavik
1
Uruguay: Primera Division Apertura
26 Mei
01:00
FT
Defensor Sporting
2 - 4
Fenix
Defensor Sporting
2
Fenix
4
01:00
FT
Rampla Juniors
0 - 3
Nacional
Rampla Juniors
0
Nacional
3
01:00
FT
Juventud de las Piedras
4 - 1
River Plate
Juventud de las Piedras
4
River Plate
1
Uruguay: Segunda Division
26 Mei
01:00
FT
Albion
3 - 1
Central Espanol
Albion
3
Central Espanol
1
01:00
FT
Sud America
2 - 1
Bella Vista
Sud America
2
Bella Vista
1
01:00
FT
Cerrito
1 - 1
Villa Espanola
Cerrito
1
Villa Espanola
1
01:00
FT
Rentistas
2 - 1
Tacuarembo FC
Rentistas
2
Tacuarembo FC
1
Belgium: First Amateur Division Promotion Playoff
26 Mei
01:00
FT
Virton
2 - 2
Thes Sport
Virton
2
Thes Sport
2
01:00
FT
Deinze
2 - 3
Lierse Kempenzonen
Deinze
2
Lierse Kempenzonen
3
Peru: Liga 2
26 Mei
01:15
FT
Juan Aurich
2 - 1
Club Sport Victoria
Juan Aurich
2
Club Sport Victoria
1
01:15
FT
Alianza Atletico
3 - 0
Deportivo Los Caimanes
Alianza Atletico
3
Deportivo Los Caimanes
0
03:30
FT
Deportivo Coopsol
3 - 0
Sport Loreto
Deportivo Coopsol
3
Sport Loreto
0
Ireland: 1. Division
26 Mei
01:30
FT
Longford Town
3 - 1
Athlone Town
Longford Town
3
Athlone Town
1
International: World Cup U20 Grp. F
26 Mei
01:30
FT
Argentina U20
5 - 2
South Africa U20
Argentina U20
5
South Africa U20
2
San Marino: Campionato Playoff
26 Mei
01:45
AET
La Fiorita Montegiardino
1 - 3
Tre Penne Galazzano
La Fiorita Montegiardino
1
Tre Penne Galazzano
3
Netherlands: Eredivisie Qualification
26 Mei
01:45
FT
Sparta Rotterdam
1 - 2
De Graafschap
Sparta Rotterdam
1
De Graafschap
2
Brazil: Serie D Grp. A4
26 Mei
02:00
FT
Floresta
3 - 1
Bragantino PA
Floresta
3
Bragantino PA
1
Brazil: Serie D Grp. A6
26 Mei
02:00
FT
Bahia de Feira
1 - 2
America RN
Bahia de Feira
1
America RN
2
Brazil: Serie D Grp. A9
26 Mei
02:00
FT
Juazeirense
1 - 0
Aparecidense
Juazeirense
1
Aparecidense
0
Italy: Serie B Promotion Playoff
26 Mei
02:00
Canc.
Palermo
0 - 0
Hellas Verona/Spezia
Palermo
0
Hellas Verona/Spezia
0
02:00
FT
Benevento
0 - 3
Cittadella
Benevento
0
Cittadella
3
Venezuela: Segunda Division - Apertura - Final Stage
26 Mei
02:30
FT
Yaracuy FC
1 - 0
Universidad Central
Yaracuy FC
1
Universidad Central
0
02:30
FT
Real Frontera
2 - 3
GV Maracay
Real Frontera
2
GV Maracay
3
Argentina: Primera B Nacional Promotion Playoff
26 Mei
02:35
FT
Sarmiento
2 - 0
Independiente Rivadavia
Sarmiento
2
Independiente Rivadavia
0
Brazil: Serie D Grp. A13
26 Mei
03:00
FT
Serra
0 - 0
Uniao Recreativa dos Trabalhadores
Serra
0
Uniao Recreativa dos Trabalhadores
0
Venezuela: Primera Division - Apertura Final Stage
26 Mei
03:00
FT
Zulia
3 - 2
Caracas
Zulia
3
Caracas
2
Colombia: Primera B Apertura Playoff Grp. A
26 Mei
03:30
FT
Real Cartagena
4 - 1
Leones
Real Cartagena
4
Leones
1
03:30
FT
Cortulua
2 - 0
Barranquilla FC
Cortulua
2
Barranquilla FC
0
Brazil: Serie C Grp. B
26 Mei
04:00
FT
EC Sao Jose
1 - 1
Juventude
EC Sao Jose
1
Juventude
1
Brazil: Serie D Grp. A17
26 Mei
04:00
FT
Joinville
1 - 0
Avenida
Joinville
1
Avenida
0
04:00
FT
Ferroviaria
0 - 1
Maringa FC
Ferroviaria
0
Maringa FC
1
Argentina: Copa de la Superliga
26 Mei
04:45
FT
Atletico Tucuman
0 - 1
Tigre
Atletico Tucuman
0
Tigre
1
DATE PICKER
Mei 2019
Su Mo Tu We Th Fr Sa
282930123456789101112131415161718192021222324252627282930311
Premier League
P GD PTS
1 Manchester City 38 72 98
2 Liverpool 38 67 97
3 Chelsea 38 24 72
4 Tottenham Hotspur 38 28 71
5 Arsenal 38 22 70
6 Manchester United 38 11 66
7 Wolverhampton Wanderers 38 1 57
8 Everton 38 8 54
9 Leicester City 38 3 52
10 West Ham United 38 -3 52
11 Watford 38 -7 50
12 Crystal Palace 38 -2 49
13 Newcastle United 38 -6 45
14 AFC Bournemouth 38 -14 45
15 Burnley 38 -23 40
16 Southampton 38 -20 39
17 Brighton & Hove Albion 38 -25 36
18 Cardiff City 38 -35 34
19 Fulham 38 -47 26
20 Huddersfield Town 38 -54 16